Промислова шокова заморозка

Новини  /  Промислова шокова заморозка

Промислова шокова заморозка ягід, фруктів, овочів, м’яса, риби та тіста

Промислова шокова заморозка – це найкращий спосіб зберегти свіжість та якість продуктів харчування. Ця технологія передбачає обробку продукту повітрям низької температури (-35…-40 °С) протягом максимально стислого проміжку часу. Саме промислова шокова заморозка дозволяє максимально зменшити ріст бактерій всередині продукції, тим самим суттєво збільшити термін її зберігання.

Як працює та для чого використовується промислова шокова заморозка?

В процесі заморожування молекули води формують кристали. При звичайному заморожуванні формуються макрокристали, які руйнують кліткову структуру продукту, що погано впливає на його органолептичні якості. За рахунок того, що процес шокової заморозки відбувається швидко, молекули води формують мікрокристали і продукція зберігає свій смак та аромат.
Промислова шокова заморозка дозволяє сільгоспвиробникам, а також підприємствам харчової промисловості:
• Отримати на виході продукт максимально високої якості за рахунок мінімізації часу, необхідного для заморожування;
• Максимально зберегти свіжість та вітамінний склад плодоовочевої продукції.

Різновиди обладнання для промислової шокової заморозки:

1) Флюідизаційні тунелі;
2) Конвеєрні морозильні апарати;
3) Плиточні швидкоморозильні апарати;
4) Камери шокової заморозки.

Флюідизаційні тунелі.

Флюідизаційні тунелі призначені для заморозки продукції невеликого розміру (ягід, грибів, нарізаних фруктів та овочів і т.п.) за рахунок їх охолодження в псевдорозрідженому шарі. Тунель складається з термоізольованої камери, конвеєра з перфорованими пластинами, випаровувача та напірних вентиляторів. За рахунок потужних вентиляторів створюється явище флюідизації (псевдорозрідження), коли потік продукту рухається, як рідина, що кипить. Такий рух продукту попереджує його злипання та прискорює процес заморожування, звідси і назва IQF (Individual Quik Frozen) – індивідуальне швидке заморожування. Саме продукція IQF є найбільш якісною, користується найбільшим попитом та найбільше цінується на міжнародному ринку. Тому такий спосіб промислової шокової заморозки є найбільш перспективним з точки зору експорту плодоовочевої продукції, особливо ягід.

frame_1_wbg

Конвеєрні морозильні апарати.

Конвеєрні морозильні апарати використовують для промислової шокової заморозки напівфабрикатів з м’яса, риби, тіста. Вони поділяються за типом транспортера на ті, що мають багатоярусний транспортер, багатозаходовий вертикальний та спіральні.
Апарати конвеєрного типу підходять для габаритної продукції з товщиною до 25 мм та довжиною та шириною, що не перевищують 100мм. Швидке заморожування продукції досягається за рахунок низької температури (-30…-35°С) та інтенсивного руху повітря.
Велику популярність серед конвеєрних апаратів мають спіральні швидкоморозильні камери. Вони відрізняються компактністю та універсальністю. За рахунок регулювання руху транспортера та швидкості повітря можна підібрати оптимальний режим шокової заморозки для різних продуктів. Серед переваг цих апаратів також їх простота та зручність в експлуатації.

1-800x600

Плиточні швидкоморозильні апарати.

Плиточні швидкоморозильні апарати працюють за принципом контактного заморожування. Продукт закладають між пластинами апарату, всередині яких протікає холодоагент. За рахунок контакту з холодною поверхнею (-35…-40ºС) продукт швидко замерзає, формуючи рівні блоки, що полегшує складування та транспортування продукції.
Плиточні апарати поділяють на горизонтальні та вертикальні. Горизонтальні використовуються для шокової заморозки риби середніх розмірів, фаршу та фруктового пюре в невеликих блоках. Вертикальні використовують для блочного м’яса, фаршу та дрібної риби. Продукт поміщають в блок-форми та завантажують в апарат. Завантаження та вивантаження відбуваються вручну.

Камери шокової заморозки.

Власне камери шокової заморозки є найбільш універсальними з точки зору видів продукції, яка заморожується у них. Такі камери можуть використовуватися як для заморожування плодоовочевої продукції невеликих розмірів (ягід), так і для заморожування риби та м’яса. Швидке заморожування продукції у цих камерах відбувається за рахунок обдуву повітрям дуже низької температури (-35…-40 °С). Водночас слід зауважити, що швидкість руху повітря при цьому є достатньо високою і складає 3-5 м/с. Продукція у камеру шокової заморозки завозиться на палетах або спеціальних візках. В залежності від розміру та виду продукції, що заморожується, тривалість процесу заморозки може становити від 30 хвилин до кількох годин.

Навіщо використовувати промислову шокову заморозку?

Головною метою будь-якого технологічного процесу є збільшення доданої вартості продукту і, як наслідок, отримання максимального прибутку. Саме промислова шокова заморозка дозволяє:

• збільшити терміни реалізації продукції (shelf life);
• розширити географію продажів;
• згладити сезонні коливання продажів;
• відкриває можливість експорту окремих продуктів тощо.

Основні виробники обладнання шокової заморозки, яких ми представляємо:

Для забезпечення якісної промислової шокової заморозки необхідне використання якісного обладнання. У своїй роботі ми довіряємо перевіреному технологічному устаткуванню провідних світових та українських виробників. Відтак пропонуємо використання повітроохолоджувачів: Kelvion (Чехія), ECO Modine (Італія), Guntner (Німеччина), Thermofin (Німеччина), Alfa Laval (Італія); компресорів: Bitzer (Німеччина), Frascold (Італія), Copeland (США), Bock (Німеччина), L’unite Hermetique (Франція), Danfoss (Данія); конденсаторів: Kelvion (Чехія), ECO Modine (Італія), Guntner (Німеччина), Thermofin (Німеччина), Alfa Laval (Італія); автоматики: Danfoss (Данія), Alco Controls (Німеччина), Castel (Італія), EVCO (Італія). Провідними виробниками флюідизаційних тунелів є Unidex (Польща), Octofrost (Швеція) та Frigoscandia (Швеція). Водночас слід зауважити, що якісна промислова шокова заморозка починається з процесу проектування та грамотного інженерного рішення для кожного конкретного проекту.

kelvion

Реалізація проектів шокової заморозки «під ключ»

Компанія “СВ-Холод Захід Плюс” вже понад 20 років займається проектуванням, постачанням та сервісним обслуговуванням обладнання для промислової шокової заморозки усієї лінійки харчової продукції в Україні. Завдяки тривалій роботі на ринку ми володіємо чималим досвідом у сфері промислового холоду та готові запропонувати нашим клієнтам найпрогресивніші розробки у цій галузі. Будемо раді втілити у життя усі Ваші найскладніші задуми у сфері промислової шокової заморозки. Звертайтеся до нас через розділ «Контакти».